home ul. Jęczmienna 16/3, 53-507 Wrocław home +48 71-352-85-71

Moduł szaf - projektowanie szaf wnękowych

Moduł Szaf to dodatkowy moduł do projektowania szaf wnękowych, narożnych, zabudowy garderoby oraz regałów, wyposażony w wizualizację 2D i 3D, automatyczną generację dokumentacji technicznej, edytor cen oraz system kontroli błędów na każdym etapie projektowania.

Charakterystyka programu

Moduł jest kompatybilny z naszymi programami do aranżacji wnętrz. Przeszedł intensywne testy w celu dostosowania go do sposobu pracy projektantów i architektów wnętrz. Dzięki temu projektowanie szaf przebiega szybko, płynnie i intuicyjnie. A przejrzyste raporty końcowe i współpraca z aplikacją CAD Rozkrój powodują, że jest także idealny dla małych i średnich przedsiębiorstw, produkujących meble na zamówienie.

Moduł szaf

 

Moduł szaf
Moduł szaf
Moduł szaf

Swoją dużą przystępność Moduł Szaf Wnękowych zawdzięcza zastosowaniu przyjaznej użytkownikowi parametrycznej metody projektowania oraz inteligentnych, zautomatyzowanych rozwiązań, np. automatycznego symetrycznego rozmieszczania elementów. Wygodę gwarantują też funkcje dynamicznego modelowania 3D przy użyciu myszy. Nie tylko aranżacja układu i konstrukcji szafy jest prosta i szybka, lecz również rozpisanie produkcyjne przebiega błyskawicznie i automatycznie. Dokumentacja powstaje w oparciu o zestawienie formatek szafy, generowanych na podstawie projektu. To wszystko skraca czas potrzebny aby powstał kompletny projekt szafy czy zabudowa garderoby do zaledwie kilku minut!

Aktualnie modelowanie szaf przesuwnych przebiega w oparciu o uniwersalną bazę danych, co daje swobodę dobierania części składowych o parametrach najlepszych dla danego projektu, i elastyczność we współpracy ze stolarzami. W przyszłości zamierzamy również udostępniać bazy produktowe.

Dlaczego Moduł Szaf Wnękowych?

 • Prosty, nowoczesny i intuicyjny interfejs.
 • Kontrola projektu szafy przed wyprodukowaniem i montażem - interaktywny aktualny podgląd w 2D lub 3D.
 • Wygodne ustalanie układu: wymiarów wnęki, skosów sufitu, odsunięć, występowania ścianek i blend, opcji wieńca górnego i dolnego.
 • Intuicyjna aranżacja elementów konstrukcyjnych: przegród, półek, drążków i akcesoriów.
 • Szybkie projektowanie regałów o różnych grubościach płyt w opcji bez drzwi.
 • Gotowe moduły standardowe i opcja tworzenia własnych zestawów elementów projektowanej szafy.
 • Inteligentne systemy wspomagania projektowania, automatyczne wyliczanie wymiarów wstawianych elementów.
 • Modyfikacja wszystkich elementów składowych szafy w dowolnym momencie prac za pomocą myszy.
 • Proporcjonalne zmiany w konstrukcji szafy, wymiary dostosowują się w czasie rzeczywistym.
 • Dowolne projektowanie drzwi przesuwnych do szafy, podziały łukowe, wielokrotnie łukowe i proste, na pojedynczym skrzydle lub na całym froncie, automatyczne wykluczanie błędów.
 • Predefiniowane style materiałów dla wszystkich elementów szafy: płyty meblowe, drewno, lustro, szkło, rattan, bambus – i opcja korzystania z dowolnych tekstur i obrazów z plików JPG, dostępnych bezpośrednio z folderów Windows.
 • Tekstury nanosi się techniką „przeciągnij i upuść” i są odczytywane w wizualizacji 3D w programach CAD Decor PRO, CAD Kuchnie i CAD Decor.
 • Unikalna opcja „rozstrzelenia” ilustracji - szczegółowe obrazowanie elementów składowych szafy.
 • Automatyczne wymiarowanie i unikalna opcja dodawania notatek bezpośrednio na podglądzie 2D lub 3D z funkcją pokaż/ukryj.
 • Unikalny system automatycznego raportowania o problemach konstrukcyjnych i lista błędów z opcją poglądu elementów wymagających korekty.
 • Interaktywne moduły autogeneracji wyceny i dokumentacji technicznej z eksportem do PDF i CSV.
 • Szczegółowe zestawienie elementów składowych z podziałem na płyty, obrzeża, akcesoria, wycena oraz trzy rodzaje raportów dla klientów i wykonawców.
 • Dokładna wycena szafy - na każdym etapie projektowania w edytorze cen lub w wycenie, każdemu elementowi składowemu można przypisać cenę brutto/netto, wybraną walutę, upusty i VAT.
 • Raport końcowy dla fabryki zawiera listę elementów z hiperłączami do rysunków formatek, a ich zestawienie można eksportować do programu CAD Rozkrój.
 • Możliwość wstawienia podświetlanego sufitu o edytowalnej wysokości - wstawione halogeny emitują światło po przejściu do wizualizacji w programach CAD Decor PRO, CAD Kuchnie i CAD Decor.
 • Prezentacja zaprojektowanej szafy w fotorealistycznej wizualizacji 3D oraz animacji w programach CAD Decor PRO, CAD Kuchnie i CAD Decor w różnych wariantach: drzwi przesuwne nieobecne, otwarte lub zamknięte.

Zobacz jak się projektuje w naszej aplikacji już teraz! Obejrzyj nasz film szkoleniowy:


Moduł szaf na YouTube

 

PDF

Mini - instrukcja obsługi Modułu Szaf Wnękowych

PDF

Instrukcja obsługi Modułu Szaf Wnękowych

 

Logo CAD Projekt

Firma INFORMIK jest partnerem CAD Projekt K&A i autoryzowanym dystrybutorem oprogramowania autorstwa firmy CAD Projekt K&A.
Firma CAD Projekt K&A ponosi odpowiedzialność tylko za informacje o swojej ofercie i oprogramowaniu umieszczone na stronie internetowej CAD Projekt K&A.

Wizualizacja szafy z modułu szaf
Wizualizacja szafy z modułu szaf
Wizualizacja szafy z modułu szaf
Wizualizacja szafy z modułu szaf
Wizualizacja szafy z modułu szaf

 

Ceny podane w cenniku są cenami netto i należy doliczyć do nich 23% VAT. Cennik obowiązuje do odwołania. Cennik nie jest ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Program Cena

Moduł Szaf Wnękowych

do programu CAD Decor PRO, CAD Decor lub CAD Kuchnie

2 550

 

office

INFORMIK
ul. Jęczmienna 16/3
53-507 Wrocław
Polska
NIP: PL7741814001